Przejdź do treści
Wróć do listy

Zzagrobowy spacer z tanatolożką

Więcej informacji

Dołącz do nas na niezwykłym spacerze po jednym z najbardziej fascynujących cmentarzy w Polsce! Centralny Cmentarz w Szczecinie, z jego bogatą historią i wyjątkowym charakterem, jest skarbem zarówno na skalę krajową, jak i europejską. Podczas naszego spaceru odkryjesz sekrety tego miejsca, dowiesz się więcej o jego historii oraz unikalnych aspektach, które wyróżniają go na tle innych cmentarzy w Europie. Odwiedzimy również Lapidarium znajdujące się na terenie cmentarza.

Spacerując alejkami tej okazałej nekropolii, porozmawiamy też o pracy tanatokosmetologa i tanatologa. Uchylimy wieko trumny, dzieląc się z Wami tym, jak na co dzień wygląda praca przy śmierci w Polsce.

Joanna Olszowska – Spacer poprowadzi miłośniczka Szczecina (w szczególności Cmentarza Centralnego), licencjonowana przewodniczka miejska, Eco-Szczecinianka Roku 2017 (konkurs organizowany przez Stowarzyszenie „Kobiety dla Szczecina i Regionu). Połowa projektu „Mozaiki szczecińskie”, który tworzy z Sabiną Wacławczyk dokumentując charakterystyczne dla Szczecina mozaiki. Za ten projekt panie otrzymały nominację do tytułu „Szczupak 2020” Gazety Wyborczej. Od ponad 10 lat organizatorka Pokazów Slajdów z Wypraw Rowerowych.
Agnes Tołoczmańska – opowie o pracy przy śmierci. Na co dzień za pośrednictwem różnych platform internetowych pod pseudonimem „Agnes zza grobu” edukuje o śmierci, pogrzebach i żałobie. Autorka kilkunastu webinarów o śmierci oraz niezliczonej ilości treści edukacyjnych w tym temacie. Współpracuje z branżą pogrzebową w całej Polsce. Jej teksty przeczytasz w magazynie branży pogrzebowej „Kultura Pogrzebu”. Uwielbia odwiedzać cmentarze na całym świecie i fotografować piękne grobowce.

Zobacz także