Przejdź do treści
Wróć do listy

Wspaniałości Siemczyna i okolic

Więcej informacji

Głównym celem naszej najbliższej wycieczki jest SIEMCZYNO, zespół pałacowo-folwarczno-parkowy, gdzie spędzimy najwięcej czasu. Z miejscowym przewodnikiem zwiedzimy mieszczące obecnie w odremontowanych pałacowych piwnicach oraz na strychu dwa niezwykle ciekawe muzea: „Pałac Siemczyno w epoce baroku” oraz „Uniwersalium Rzemiosł Różnych”.
Jednak po drodze odwiedzimy również bardzo ciekawe obiekty… najpierw zawitamy do WĘGORZYNA, by zobaczyć wspaniały kościół z wyposażeniem ocalałym z opuszczonej wioski. Obok jest pomnik żołnierza armii czerwonej stworzony przez mistrza Lewińskiego ze Szczecina.
Opcja: (KĄKOLEWICE – kościół z bogato zdobionym barokowym ołtarzem i kaplicą grobową rodu von Borck….
LESIĘCIN – ruina pałacu Borcków z dobrze zachowanym herbem) – obie sąsiedzkie miejscowości są kilka km na północ od Węgorzyna.
Koniecznie zatrzymamy się we wsi JANKOWO z powodu architektonicznej perełki czyli unikatowego spichlerza zaprojektowanego przez Waltera Gropiusa, późniejszego wybitnego architekta, pioniera modernizmu, twórcy Bauhausu.
W DRAWSKU POMORSKIM zobaczymy niezwykłe bestiariusze przy wejściu do kościoła, znaczenia których można się jedynie domyślać. Są to płaskorzeźby (reliefy) wypalone w cegle, na których są przedstawione postacie na pół ludzkie i mityczne (smoki, syreny, centaury, rycerze, jednorożce) oraz motywy roślinne.
Przy okazji pójdziemy obejrzeć z bliska dwa czołgi biorące udział w walkach o naszą małą ojczyznę.
W ZŁOCIEŃCU przejdziemy z ruin zamku rodu Borcków piękną aleją grabową (bindażem) do lubianego parku Żubra. A na koniec trzeba będzie rzucić okiem na świetny mural iluzoryczny.
INFORMACJE ORGANIZACYJNE:
Posiłek we własnym zakresie! (nie przewidujemy obiadu w restauracji).
Przy zgłoszeniu prosimy podać imię, nazwisko i numer telefonu. W odpowiedzi podajemy szczegóły…
Ruszamy 22.06.2024 r. (sobota), punktualnie o godz. 8:00.
Odjeżdżamy z tyłów Muzeum i Teatru na Wałach Chrobrego. Szukajcie autokaru firmy Magellan.

*Zatrzymujemy się także przy Sanktuarium na Słonecznym.
*Powrót w to samo miejsce wieczorem.

Zapisy mailowo i telefonicznie:
wachnikjo@gmail.com, kom. 883 556 883;
akrzy@gazeta.pl, kom. 609963365

Redakcja tourszczecin.eu nie ponosi odpowiedzialności za zmiany dokonane przez organizatora wycieczki.