Przejdź do treści
Wróć do listy

Spacer Pań i Panów Retro Szlakiem Ludzi z Pasją

Więcej informacji

Pierwszym punktem spaceru będzie miejsce z duszą- Muzeum Narodowe znajdujące przy ulicy Wałów Chrobrego 3 w Szczecinie. Wstęp do Muzeum będzie bezpłatny. Będzie można podziwiać dotychczasowe ekspozycje oraz będzie możliwość fotografowania modelek i modeli wewnątrz Muzeum z uwzględnieniem zachowania powagi i szacunku dla Muzeum.
Na Wałach Chrobrego będzie nas czekać wyjątkowa niespodzianka- Kapela Ludowa Gardnianki z Gryfińskiego Domu Kultury. Kapelę tworzą niesamowici ludzie- z niezwykłą pasją i talentem. Wykonają dla publiczności mini koncert składający się z pięknych pieśni.
Kolejnym punktem będzie “Dom Grabarza”, który znajduje się w Parku Żeromskiego. Będzie okazja zwiedzić parter budynku i posłuchać historii tego obiektu.
Następnie będzie możliwość fotografowania modelek i modeli uczestniczących w spacerze w Parku Żeromskiego.
Zwieńczeniem spaceru będzie spotkanie, które odbędzie się w Altanie 1893. Spotkanie ma posłużyć stworzeniu atmosfery i przestrzeni do poznania się, wymiany informacji i pomysłów oraz integracji.
Organizatorami spaceru są:
Olga Dąbkiewicz- animatorka kultury retro na Pomorzu Zachodnim, założycielka grupy “Retro Vibes”, organizatorka plenerów fotograficznych, eventów, pokazów mody retro, współorganizatorka Spacerów Retro Pań i Panów Szlakiem Ludzi z Pasją, rekonstruktorka historyczna, zajmuje się modą od czasów wiktoriańskich – 1837 aż do czasów lat 90. XX wieku, prowadzi prelekcje/wykłady na temat ww. historii ubioru, dokonywała opinii kostiumologicznej podczas filmu dokumentalnego o filantropie szczecińskim- Johannes Quistorp, zbiera historyczną odzież, bibeloty, biżuterię – utrwalając w ten sposób dziedzictwo kulturowe, bardzo prężnie współpracuje z instytucjami kultury na Pomorzu Zachodnim oraz osobami zarządzającymi społecznością m.in. działanie podejmowane na obszarze- Rewitalizacji Alei Wojska Polskiego.
Andrzej Graba Grabowiecki – całe życie związany z fotografią. Profesjonalny fotograf fotografujący z nieokreślonej potrzeby serca. Członek Honorowy Szczecińskiego Towarzystwa Fotograficznego.Prowadzi Pracownię rekonstrukcji procesów fotograficznych,,ALTANA 1893″ mieszczącej się w odbudowanym XIX studio.

Zobacz także